Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kulturní a kreativní workshop v Mělníce a Mladé Boleslavi

Kulturní a kreativní workshop v Mělníce a Mladé BoleslaviDatum konání:
31.10.2023

Město automobilů a město vína. Mladá Boleslav a Mělník. Tentokrát v hlavní roli kultura.

V Mladé Boleslavi a Mělníce se opět sešli experti krajského úřadu s místními zástupci kultury, památkové péče a cestovního ruchu, aby diskutovali o tamějších výzvách a potřebách. Získaná data poslouží při zpracování Strategie Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví na léta 2024-2030.

Během podnětné a konstruktivní debaty zaznělo mnoho užitečných informací, které krajští zástupci pozorně vyslechli. V Mladé Boleslavi například obtížně konkurují vysokým platům v průmyslové oblasti a nedaří se jim přilákat obyvatele do historického centra, protože periférie láká nákupními centry. Mělničtí zase marně přemýšlejí, jak lépe využít potenciál vinařské historie, nebo unikátní přírodní podmínky, které skýtá soutok Labe a Vltavy.

Ačkoli finance byly skloňovány ve všech pádech, kraj disponuje i dalšími efektivními nástroji, jak kulturní život podpořit.

Středočeský kraj poskytuje dotace na kulturní akce, publikační činnosti i činnost organizací, na obnovu památek a vybavenost knihoven,“ povzbudila zúčastněné Lucie Cirkva Chocholová, předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. „Organizátoři kulturních akcí mohou o dotace žádat již od 6. listopadu a dotační výzvu pro knihovny a majitele památek otevíráme 3. ledna 2024. Kritéria posuzování těchto projektů jsou zcela transparentní a zájemci se s nimi mohou seznámit předem,“ informovala Lucie Cirkva Chocholová, která je také krajskou zastupitelkou.

Právě příležitost sdílet své zkušenosti při osobním setkání, získat potřebné informace a poznat své krajské zastupitele jako ty, kteří chtějí poradit a pomoci, to jsou nepopiratelné benefity realizovaných workshopů. Získané informace pak budou zapracovány do návrhu Strategie, který bude začátkem roku 2024 předložen k připomínkám širší veřejnosti, a to na webových stránkách www.stredoceskykraj.cz.

 

M1.jpg      MB_1.jpg

MB_2.jpg     MB_3.jpg

MB_4.jpg     MB_5.jpg

Mělník_1.jpg