Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > On-line sbírka > On-line sbírka > Předměty

Předměty

Kreativní tvůrci a podniky se ve své tvorbě často inspirují kulturním dědictvím. To se nachází v Muzeích a galeriích.

Všem tvůrcům či podnikům umožňují online sbírky snadný přístup k datům, která by jinak složitě a zdlouhavě hledali po archivech a depozitářích, nebo by o nich vůbec nevěděli. Ať bude tedy cukrář hledat tradiční recepturu, designér autentické ornamenty, kamnář tradiční vzory kachlí, nebo spisovatel či scénárista nové příběhy, na tomto webu mají šanci. Pokud daný artefakt kreativci v online sbírkách nenajdou, středočeská muzea ráda zajistí rešerši a vyjdou kreativcům vstříc. Kontaktní osoba pro kulturní a kreativní průmysly je uvedena u každého muzea.

Středočeská muzea průběžně kurátorsky vybírají nejhodnotnější sbírkové předměty, vkládají je do online sbírek a popisují je tak, aby byly snadno fulltextově vyhledatelné. Online sbírka se tedy neustále rozrůstá.

Na projekt online sbírek je napojena i podpora malých a středních podniků, financovaná tzv. kreativními vouchery, které podporují podnikatele inovovat své produkty a služby, využívat k tomu kulturní dědictví a spolupracovat s muzei a galeriemi.

Zobrazeno 127 - 147 položek z 166
Zobrazeno 127 - 147 položek z 166