Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Příběhy kreativity

Příběhy kreativity


Představujeme vám inspirativní osobnosti kulturních a kreativních průmyslů Středočeského kraje. Osobnosti, které díky své kreativitě a dovednostem vytváří hodnoty nejen ekonomické, ale i společenské. Kreativita posiluje naši identitu, zvyšuje konkurenceschopnost výrobků a služeb a zvyšuje kvalitu našeho života. Jsme hrdí na středočeské tvůrce, kteří nám dělají dobré jméno doma i v zahraničí.

Štítky:
2 Starší

Masaryčka

První československý prezident a symbol naší novodobé historie Tomáš Garrigue Masaryk byl nejen významnou politickou osobní, ale i módní ikonou. Notoricky známé jsou jeho jezdecké obleky s charakteristickou čepicí – brigadýrkou.

Více

Publikováno 13. 5. 2020 17:58

Modrobílá krása

Zuzana Osako je módní návrhářka a ilustrátorka, která žije v Roztokách u Prahy. Provozuje tam rovněž zakázkové krejčovství Tradice, inspirované původními střihy českých a moravských oděvů. Důsledně používá pouze vynikající materiály, které precizně zpracovává.

Více

Publikováno 13. 5. 2020 17:57

Život máte jen jeden, tak ho neprošvihněte!

Všechno, co u nich ochutnáte, má svůj příběh a oni vám ho rádi poví. Zastavte se na kus řeči o pivě i o životě!

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:09

Nejlepší prkénko na světě

Dva kluci z Brd začali u renovace jízdních kol a prozatím skončili u designově nejoceňovanějšího kuchyňského prkénka na světě za rok 2019. Mají toho ale ještě hodně před sebou…

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:08

Vyprototypovat k dokonalosti

Než jde nějaký produkt do sériové výroby, musí být dokonalý a dokonalostí se zabývá studio Prototypum. V dokonalý celek spojuje už od roku 2015 průmyslový design, nejmodernější technologie s funkčností.

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:07

Skleněné české nebe

Rückl znamená české sklo. Jsou to vybroušené příběhy do prvotřídního křišťálu. Současný Rückl úspěšně navázal na dlouhou tradici rodinné sklárny a pokračuje ve výrobě skla té nejvyšší kvality.

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:06

Srna na flašce

Sklo Recyklace Nápad Alchymie: jednoduše SRNA.

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:05

2 Starší