Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Služby pro vás > SIC Platinn

SIC PlatinnSIC Platinn dotuje 40, resp. 80 hodin služeb experta při řešení výzev souvisejících s rozvojem vašeho podniku. Je určen malým a středním firmám (od 1 do 250 zaměstnanců), které mají sídlo či provozovnu ve Středočeském kraji, jsou minimálně 2 roky na trhu a jsou technologicky či inovativně orientované. Účelem programu je prostřednictvím podpory SIC a jeho expertů pomoci vyřešit výzvy související s rozvojem  firmy a zlepšit její fungování. Úlohou experta je s pomocí vedení firmy naplánovat potřebné změny a podpořit jejich efektivní implementaci v prostředí firmy. Podpora experta probíhá formou koučinku a mentoringu.

Podpora z programu SIC Platinn se zaměřuje na čtyři oblasti ve fungování firem:

  1. Rozvoj podnikání a obchodu: Jak zvýšit obrat a zisk firmy, rozvoj obchodu, péče o zákazníky, zahraniční expanze, distribuce.
  2. Organizace: Hodnoty uvnitř firmy, výkonnost a efektivita, interní procesy, nástupnictví, strategie, komunikace, projektové řízení.
  3. Spolupráce: Vytváření strategických partnerství pro vývoj a prodej, propojení na výzkumnou organizaci nebo firmu.
  4. Financování: Zajištění finančních zdrojů a jejich efektivní řízení, propojení s investory, granty.

Podpora v programu SIC Platinn je rozdělena do dvou fází :

Fáze 1 je pro firmu zdarma (náklady na experta hradí SIC) a může trvat maximálně 40 hodin spolupráce s expertem. Cílem této fáze je prohloubení analýzy potřeb a návrh vhodných opatření / inovací.

Fáze 2 je vždy z poloviny spolufinancovaná firmou, druhá polovina je hrazena z veřejných zdrojů (SIC) a může trvat maximálně 80 hodin. Do této fáze lze vstupovat opakovaně vždy, když má firma v plánu realizovat nový změnový projekt. Cílem této fáze je podpořit implementaci opatření / inovací ve fungování firmy a tím akcelerovat její růst a pozitivní změny. Podpora je poskytována v režimu de minimis, což znamená, že firma může během tří let dostat maximální podporu ve výši 200.000 euro.