Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Chcete být na Mapě kreativního vzdělávání? Přihlaste se do open callu pro skvělé příklady

Chcete být na Mapě kreativního vzdělávání? Přihlaste se do open callu pro skvělé příkladyDatum konání:
24.5.2024

Je učení umění? A dá se umění naučit? Mapa uměním, inspirační fórum pro odbornou i širokou veřejnost, nabízí více než 300 programů kreativního vzdělávání na 1 místě.

Jak na kreativní vzdělávání? Kulturní kompetence jsou zásadní výbava pro 21. století, ale nejen učitelé často hledají cesty k jejich začlenění do výuky. Důraz na spolurozhodování žáků, kritickou reflexi a spolupráci otevírá prostor pro dialog, zpochybňování rigidních norem, spoluvytváření hodnot. Když do procesu učení zahrneme umění, vzniká podnětné prostředí, které přináší radost z učení a poznávání.

„Jednoho dne to třeba bude tak, že až rodiče budou přemýšlet, co dělat s dětmi o víkendu, učitelé, jak dát výuce šmrnc, úředníci, jak změnit svoje město, že se ti všichni podívají na oborovou mapu kreativního vzdělávání, a tam najdou, co hledají. Učení se stane uměním, umění zase ( i mimo jiné) způsobem, jak žít, učit se lépe, … jak uzdravovat města a lidi. A aby to tak mohlo být, tak začínáme!” (Tereza Dobiášová Krejčí, předsedkyně uMĚNÍM)

Chcete být na MAPĚ? Vyplňte tento formulář nejpozději do 24. května 2024.

Více na www.mapa.umenim.cz a www.umenim.cz, nebo na https://www.culturenet.cz/prilezitosti/mapa-kreativniho-vzdelavani-open-call-vol-ii/