Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Příběhy kreativity

Příběhy kreativity


Představujeme vám inspirativní osobnosti kulturních a kreativních průmyslů Středočeského kraje. Osobnosti, které díky své kreativitě a dovednostem vytváří hodnoty nejen ekonomické, ale i společenské. Kreativita posiluje naši identitu, zvyšuje konkurenceschopnost výrobků a služeb a zvyšuje kvalitu našeho života. Jsme hrdí na středočeské tvůrce, kteří nám dělají dobré jméno doma i v zahraničí.

Štítky:
Novější 1

Prostřeno ve Středočeském kraji! Studenti hostili hejtmany z Francie, Polska a Německa

Datum konání: 21. 4. 2024 - 25. 4. 2024

Tradiční pokrmy i způsob stolování tvoří důležitou součást kultury každého národa. U dobrého jídla a ve vstřícné atmosféře se lépe navazují přátelství, daří se zajímavým nápadům a uzavírají se dohody.

Více

Publikováno 3. 5. 2024 14:25

Kouzelný svět mozaiky

Mozaika, to nejsou jenom čtverečky v koupelně. Mozaika je prastaré a přece dosud velmi živé umění. Je to podivuhodný a v mnohém opravdu kouzelný svět.

Více

Publikováno 1. 10. 2020 14:22

Kávy Pitel, kávy pijan

Je to k pití, voní to, chutná to kdykoli, ale nejvíce po ránu… je to umění i filozofie. Je to káva, dobrá káva, doma pražená. To je byznys, do kterého manželé Drahošovi vstoupili poprvé v roce 2002 bez zkušeností, jak se káva vaří ve velkém…

Více

Publikováno 1. 7. 2020 22:00

Jednoduše nejlepší

Mají klienty jako Davida Bowieho, Josse Stona, Nazareth, Juliana Lennona, Living Colour, Glena Hansarda, Levellers, Mika Sterna a řadu dalších zvučných jmen z oblasti rocku, jazzu, folku i taneční hudby.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 21:52

Jak může sloužit mlýn

Co s mlýnem na uhlí, nefunkčním, zanedbaným, s výhledem na krásný skalní masiv… s mlýnem uprostřed města Libčice nad Vltavou, města, které leží 13 kilometrů od Prahy, na břehu Vltavy, kudy vede železnice, cyklostezka a kam vede přívoz.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 21:45

Příjemné cvaknutí

Jeden hnětl, druhý hnětl. Po nocích, o víkendech, v každou volnou chvíli. Manželé Richtrovi po čase zjistili, že práce s porcelánem je to, co je naplňuje a baví. Nechtěli nic vyrábět, ale potom si začali rekonstruovat byt a paní našla na zdi bakelitovou zásuvku.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 20:50

O lidech mezi stromy

Pro lidi navrhují domy, interiéry bytů, kanceláře, místa, kde budou nakupovat, odpočívat, kam budou jezdit na výlety. Rýsují, malují, opravují, škrtají… ale hlavně přemýšlí o lidech. Neberou sebe ani svoje řemeslo smrtelně vážně a architekturu nevnímají jako boj.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 20:44

Máma

První domeček pro ni vyrobila máma. Byl z krabice od bot, peřinky a polštářky maminka ušila z kapesníku a na stěny nalepila květinovou tapetu. Malá Michaela byla moc šťastná. Když se Michaele Karpíškové narodila dcera Mija, vymyslela pro ni originální vánoční dárek – dřevěný domeček pro Miju.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 16:35

České mistrovské

Mistrovský smyčec je pouze ten, který mistr smyčcař vyrobí kompletně ručně. Smyčec je pro profesionálního muzikanta stejně důležitý jako samotný nástroj, na který s ním hraje. Petr Auřednik z Říčan je český mistr, který se v tomto úzce specializovaném oboru dostal až na samý vrchol.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 16:18

Dělat věci pořádně, to chce koule

ARA Továrna na nábytek a. s. je úspěšný výrobce nábytku a exteriérových konstrukcí z ušlechtilých dřevin. Přesto ředitel společnosti Jiří Bezouška tvrdí, že slovo design nemá moc rád. „Dnes se používá pro všechno a už ani nevím co to znamená.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 16:07

Novější 1