Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Příběhy kreativity > České mistrovské

České mistrovské02 Aurednik smycce 27.jpgMistrovský smyčec je pouze ten, který mistr smyčcař vyrobí kompletně ručně. Smyčec je pro profesionálního muzikanta stejně důležitý jako samotný nástroj, na který s ním hraje. Petr Auřednik z Říčan je český mistr, který se v tomto úzce specializovaném oboru dostal až na samý vrchol. Smyčce vyrábí přes 25 let pro profesionály z celého světa.

Základem jeho úspěchu je precizní zpracování, používání exkluzivních materiálů a přístup k zákazníkovi. Stavba jednoho houslového, violového nebo violoncellového smyčce trvá až tři týdny a je to více umělecké dílo než řemeslo. Petr Auředník pečlivě studoval ty nejlepší historické smyčce z Francie 19. století a podle profesionálních hudebníků z celého světa s nimi směle snesou srovnání.

 

 

 

02 Aurednik smycce 13 R.jpgMistrovský smyčec se staví z různých druhu exotických dřevin, například ze dřeva Fernambuk z Amazonie nebo jihoafrického ebenu. Používá se stříbro, zlato, francouzské hedvábí. Ty nejlepší ručně tříděné koňské žíně se dovážejí až z Mongolska. Váha mistrovského houslového smyčce se pohybuje mezi 56 až 63 gramy. Nástroje značky P. AUREDNIK PRAGAE rozeznívají vynikající umělci po celém světě, za všechny zmiňme Pavla Šporcla, uměleckého vedoucího Českého komorního orchestru Jana Mráčka, Ivana Ženatého, koncertního mistra České filharmonie Jiřího Vodičku, violoncellistu Petra Nouzovského nebo mladého Al Ashaba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 www.aurednik.net