Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Příběhy kreativity > Kouzelný svět mozaiky

Kouzelný svět mozaiky1W2H1247.jpegMozaika, to nejsou jenom čtverečky v koupelně. Mozaika je prastaré a přece dosud velmi živé umění. Je to podivuhodný a v mnohém opravdu kouzelný svět.

Touhu vytvářet mozaiky z nejrůznějších materiálů, ve všech myslitelných barvách i tvarech, do interiéru i exteriéru, tak tuhle touhu pociťuje stále více lidí, protože tvořit nový celek z tisíců střípků je mámivé, lákavé a krásné. A když se takoví lidé sejdou, vznikne jedinečná mozaiková komunita. Kde? No, přece v Úněticích!

 

 

 

1W2H1328.jpeg

 

Únětický ateliér mozaiky založila před deseti lety žena, pro kterou se mozaika už dávno stala středobodem života - doma i za hranicemi renomovaná a vyhledávaná umělkyně MAGDALENA KRACÍK ŠTORKÁNOVÁ, autorka knihy Muzivní umění i mnoha publikací věnujících se mozaice. V místě, kde už v době bronzové dokázali lidé vytvářet užitnou krásu, vznikají dnes projekty rekonstrukcí cenných a jedinečných mozaik po celém Česku, ale také vize nových mozaikových děl, která obohacují veřejné i soukromé prostory. Mozaika je rok od roku populárnější – je to prostě trend! Jednotlivci i obecní a městská zastupitelstva touží po originálním ozvláštnění budov, parků, soch, sakrálních staveb, bazénů, hrobek, škol… ale i úplně nečekaných objektů. A únětičtí mozaikáři (členové spolku Art a Craft MOZAIKA z.s.) pro ně tvoří čtvrtou dimenzi, podivuhodně krásný vesmír, úplně jiný pohled na estetiku prostoru. Únětické studio mozaiky dokáže proměnit všední v kouzelné. A toho je nám zapotřebí, protože bez krásy postrádá život smysl.