Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Příběhy kreativity > O lidech mezi stromy

O lidech mezi stromy10 mezi stromy-edit.jpgPro lidi navrhují domy, interiéry bytů, kanceláře, místa, kde budou nakupovat, odpočívat, kam budou jezdit na výlety. Rýsují, malují, opravují, škrtají… ale hlavně přemýšlí o lidech. Neberou sebe ani svoje řemeslo smrtelně vážně a architekturu nevnímají jako boj. Ve svých projektech se snaží o stylovou čistotu, nápaditost, mají rádi hezký design, kvalitu a poctivé řemeslo.

Atelier Mio architects založili v roce 2010 spolužáci z vysoké školy, vede ho Jana Šimánková s týmem tří mladých architektů. Jak sami říkají, zadání může být různé… S rodinným domem určeným pro menší domácnost se v loňském roce úspěšně zúčastnili soutěže Grand Prix Architektů, kterou pořádá každoročně Fakulta architektury ČVUT.

 

Projekt Domu mezi stromy reprezentuje vše, co dělají a dělat chtějí. Zachovali přirozený ráz stavby včetně celého okolí a vzrostlých stromů, dům zasadili do přírody tak, aby co nejvíce splynul a co nejméně rušil ráz krajiny. Z oken domu dělali živé obrazy přírody během střídajících se ročních období. Moderní technologie využívají citlivě, v souladu s požadavky investorů a na dům jsou právem pyšní!

10 MIO architekti 15 R.jpgStejně jako na spoustu dalších projektů. Když budete hledat cíl výletu, jděte se podívat do Letňanského lesoparku na informační cedule a klidně se na ně posaďte. Dobře se budete cítit v Bikeclinic Písnice nebo v citlivě zrekonstruovaném dvě stě let starém pivovaře a penzionu Nový Rybník.

 

 

 

 

 

www.mioarchitects.cz