Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkání pro hybatele místních komunit

Setkání pro hybatele místních komunitDatum konání:
30.1.2024

Vytváříte kulturní, společenské či vzdělávací dění v obcích? Jaké radosti a úskalí přináší tato dobrovolná práce? V dobré víře vydáváme velký díl energie zájmu veřejnosti, zapojujeme dobrovolníky i obecní samosprávu. Co očekáváme od sebe navzájem? Sejděme se na neutrálním poli.

 

  • O čem to bude: Otevřeme témata, která ovlivňují komunitní činnost. Jaké jsou vize tvůrců a hybatelů? S kým přichází při naplňování veřejného zájmu do styku?
  • Komu je akce určena: zástupcům obcí, spolků a zájmových skupin, kteří mají zájem budovat a udržovat vstřícné komunitní prostředí a spolupráci ku prospěchu svých spoluobčanů.

 

PROGRAMSetkání hybatelů místních komunit-plakát-menší.png

Workshop: 15:00 – 16:30

Lektorky: Vendula Humlová – Nadace Via, Barbora Šabartová – SVK

  • Kapacita: max. 30 osob
  • Workshop je příležitostí pro aktivní tvůrce kulturních, vzdělávacích a dalších akcí v rámci své komunity a také pro zástupce samosprávních celků (vedení obcí a měst, zastupitelé, členové kulturních komisí apod) ke sdílení vlastních motivací, vzájemných očekávání a příkladů z dobré praxe. Cílem je otevřít diskuzní prostor pro nahlédnutí do vztahů, mapování současných situací a případné hledání průsečíků spolupráce.
  • Přihlásit na workshop se můžete ZDE
  • Vstup ZDARMA!

 

Panelová diskuze: 17:30 – 19:00

Panelisté: Barbora Černohorská (Obecní knihovna Statenice),  Zdeněk Chabr (V Dubí, z.s), Vendula Humlová (Nadace Via), Petra Vagenknechtová (Stehelčeves, MÚLP)

Moderátor: Mgr. Roman Hájek, ředitel SVK v Kladně

  • Kapacita: 30-50 osob
  • Panelovou diskuzí uzavřeme rozpracovaná témata v obecnější rovině. Budeme se ptát odborníků i zástupců z řad dobrovolných komunitních hybatelů. Nahlédneme navzájem pod pokličku různým rolím, které s komunitním děním mají co dočinění.
  • Vstup ZDARMA!

 

Medailonky panelistů a lektorky:

Barbora Černohorská – vystudovala knihovnictví a informační studia na FF UK v Praze. Od roku 2017 vede společně se Zuzanou Brychtovou Horeckou komunitní Obecní knihovnu J. M. Hovorky ve Statenicích. Knihovna pod jejich vedením získala ocenění Středočeský Kramerius 2018, Knihovna roku ČR 2021 a Bibliotheca inspirans 2023. V letech 2012 - 2021 pracovala v neziskové organizaci Aperio - Společnost pro zdravé rodičovství z.s., kde měla na starosti péči o dárce a individuální fundraising. Dlouhodobě externě spolupracuje s nadací VIA. Od roku 2023 vykonává též funkci obecní zastupitelky, momentálně v opozici.

Zdeněk Chabr – nadšenec pro městskou část Kladno - Dubí a spoluzakladatel spolku V Dubí, z.s, badatel v dějinách a fanoušek moderních technologií.

Vendula Humlová – Řadu let pracovala v kladenské pobočce organizace Člověk v tísni, o.p.s. Od roku 2019 působí v Nadaci Via věnující se rozvoji komunitního života a filantropie. Je v kontaktu s aktivními občany napříč republikou. Považuje se za kladenskou patriotku. 

Petra Vagenknechtová – Od roku 2018 starostkou obce Stehelčeves. V letech 2014-2017 byla členkou zastupitelstva a předsedkyní Komise pro kulturu a sport, v jejíž kompetenci bylo pořádání kulturních a sportovních akcí v obci. Od roku 2019 má v rámci Mikroregionu údolí Lidického potoka na starost příjem, vyhodnocení a vyúčtování žádostí o finanční podporu kulturních akcí. Je také členkou hodnotící komise projektu Přemyslovský měšec Místní akční skupiny Přemyslovské střední Čechy, který finančně podporuje kulturní dění v členských obcích.