Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > V hlavní roli Kutná hora, Kolín, kulturní a kreativní průmysl. Režie: Středočeský kraj

V hlavní roli Kutná hora, Kolín, kulturní a kreativní průmysl. Režie: Středočeský krajDatum konání:
7.11.2023

 

Kraj chystá Strategii Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví na léta 2024-2030 a ví, že je nutné zapojit odbornou i širší veřejnost. Dalšími zastávkami krajského seriálu debat se staly obce Kutná hora a Kolín.

Aby vzniknul skutečně platný a užitečný dokument, je třeba ptát se těch, kterých se týká. Středočeský kraj to činí a podzimní měsíce věnuje diskuzím se zástupci kulturních a kreativních odvětví. Vytváří tak vstřícné prostředí za účasti expertů Středočeského kraje, během něhož účastníci sdílejí reálné potřeby, zkušenosti a příklady dobré praxe.

Strategie se stane nástrojem k systematické podpoře kultury ve Středočeském kraji. Aby byla relevantní, potřebujeme přímé zapojení těch, kterých se týká. Jen tak ji přijmou za svou, nebude „krajská“, uvedla Lucie Cirkva Chocholová, předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. „Buďte tedy kritičtí, upřímní a otevření“, vyzvala zúčastněné  Lucie Cirkva Chocholová, která je zároveň krajskou zastupitelkou.

Projektu se od počátku účastní společnost ON Plan lab, která má s přípravou strategií rozvoje kultury a kulturních a kreativních odvětví bohaté zkušenosti. Získaná data analyzuje a ve spolupráci s krajem následně zpracuje. „Středočeský kraj  je velmi rozmanitý, v každé jeho části kulturní aktéři přinášejí jiný drive a nápady. Zároveň se však shodnou na společných tématech, která by měla připravovaná strategie podpořit. Ať už je to setkávání napříč kulturními sektory v regionu, oceňování kulturních počinů na úrovni kraje, nebo rozvoj leadershipu mladých lidí v kultuře,“ seznámila s dílčími poznatky Olga Škochová Bláhová, manažerka kulturního plánování společnosti.

S návrhem Strategie bude širší veřejnost seznámena začátkem roku 2024 na webových stránkách www.stredoceskykraj.cz.

 

Kolín_071123.jpg     Kutná hora_071123 1.jpg