Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Sbírkové předměty > On-line sbírka > Muzea a galerie > Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Popis

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy sídlí v areálech roztockého zámku a Braunerova mlýna, situovaných na levém břehu Vltavy nedaleko Prahy. Počínaje svým vznikem roku 1957 vytváří rozsáhlé sbírkové archeologické, přírodovědné, historické, uměleckohistorické a národopisné fondy, přesahující svým významem region středních Čech. V oblasti péče o movité kulturní dědictví je známé specializovanými a svého druhu ojedinělými konzervátorskými a restaurátorskými pracovišti, jejichž služby využívají ostatní muzea a další instituce i soukromé osoby.

Areál roztockého zámku skrývá řadu architektonicky zajímavých a historicky cenných prostor, kde jsou celoročně pořádány výstavy, kulturní a vzdělávací programy, společenské akce i svatební obřady. Zámek obklopuje park založený v 19. století (dnes památkově chráněné území), se vzácnými dřevinami, obohacený o starší i soudobá sochařská díla.

V zámeckých zdech je možné navštívit dvě stálé expozice: Vrchnostenská správa panství aneb jak bydlel a úřadoval pan správce navozuje atmosféru privátních prostor správce statku z dob Liechtensteinů, Život v letovisku aneb jak se jezdilo do Roztok na letní byt pak prostředí letních sídel z přelomu 19. a 20. století.

Areál Braunerova mlýna se nachází jen pár kroků od zámku. Stálá expozice v Ateliéru Zdenky Braunerové, jejíž život a tvorba jsou s Roztoky úzce spjaty, přibližuje tvorbu, osobní život malířky i génius loci místa, ve kterém tato umělkyně tvořila a setkávala se s osobnostmi české a evropské kultury. Ateliér si nechala malířka postavit v těsném sousedství rodinné vily, tzv. Braunerova mlýna, kde dnes sídlí ředitelství muzea.

Zobrazit více

Adresa Zámek 1, 252 63 Roztoky

Telefon +420 233 029 060

E-mail pokladna@muzeum-roztoky.cz

Web muzeum-roztoky.cz

Kontakt pro kulturní a kreativní průmysly

Mgr. Marcela Šášinková

Telefon: +420 604 231 453
E-mail: sasinkova@muzeum-roztoky.cz

Otevírací doba

celoročně

středa až neděle 10.00 - 18.00


Zobrazeno 12 položek
Zobrazeno 12 položek