Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Středočeský kraj má svou první Strategii kultury

Středočeský kraj má svou první Strategii kulturyRada Středočeského kraje projednala návrh Strategie Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví na léta 2024–2030. Jde o historicky první dokument, který definuje dlouhodobou vizi a cíle Středočeského kraje v celé kulturní šíři. Do přípravy se zapojila více než stovka odborníků i veřejnost.

Dokument definuje pět hlavních oblastí rozvoje kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví i kroky, které povedou k naplnění stanovených cílů. Jedná se o kapitoly Nabídka živého umění a kultury, Prostředí měst a obcí, Vzdělávání a kultura, Identita a značky míst a konečně Kulturní a kreativní odvětví.

 

Pilotním projektem Strategie je web kreativnistrednicechy.cz, komunikační platforma pro středočeské aktéry kultury, kulturního dědictví a kulturního a kreativního odvětví.

 

S úplným zněním Strategie Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví pro léta 2024‒2030 se můžete seznámit na webu Středočeského kraje.