Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Více než 33 milionů korun pro 3 středočeská divadla

Více než 33 milionů korun pro 3 středočeská divadlaŽivot každého z nás je divadelní scéna, na které se odehrávají dramata komická i tragická. Ale usednout v hledišti a „prožít“ velké příběhy jiných, to je kulturní radost!
Souhlasíte? Pak máme dobré zprávy také pro vás!

 

Zastupitelé Středočeského kraje schválili návrh Koncepce regionálních funkcí divadel na léta 2024 – 2030, který přiznává scénám zřizovaným či zakládaným městy podporu přesahující 33 milionů korun pro uvedené období. V našem kraji jsou to příbramské Divadlo A. Dvořáka, Městské divadlo Mladá Boleslav a Divadlo Kladno, kterým tak pomůže zpřístupnit kvalitní uměleckou produkci napříč sociálními skupinami. 

„Jednou z potřeb našich občanů je i kulturní život, k němuž určitě patří i zážitky ze živých divadelních představení. Návrh schválené Koncepce definuje činnosti, kterými statutární divadla přispívají ke kulturnímu životu, k rozvoji a vizi Středočeského kraje jako regionu s rostoucí kvalitou života pro rostoucí počet obyvatel,“ uvedl Václav Švenda, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Středočeská divadla kromě vlastní kreativní činnosti často poskytují zázemí pro amatérský divadelní život širšího regionu a v neposlední řadě reprezentují Středočeský kraj. „Cíleně budeme podporovat dostupnost profesionální umělecké produkce, uchování tradičních uměleckých řemesel, budování vztahu k divadlu u diváka od 5 do 15 let, spolupráci s amatérskými uměleckými soubory působícími na území kraje anebo účinkování na našem festivalu Středočeské kulturní léto,“ říká Václav Švenda.

I díky dlouhodobě zajištěné podpoře Středočeského kraje tak můžeme i nadále sledovat dramata na prknech, co znamenají svět, a na chvíli zapomenout na „divadlo“ naší každodenní reality.