Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Příběhy kreativity > Vyprototypovat k dokonalosti

Vyprototypovat k dokonalostiNež jde nějaký produkt do sériové výroby, musí být dokonalý a dokonalostí se zabývá studio Prototypum. V dokonalý celek spojuje už od roku 2015 průmyslový design, nejmodernější technologie s funkčností. Vyvíjí produkty nové generace formou opakovaného testování, které odhalují případné problémy a nedostatky, odborným slovem prototypují.

Příkladem prototypování je malý rekreační člun KeelCratf, který konstrukčně vychází z klasické mahagonové lodě typu barrel-back s velmi kvalitně řemeslně zpracovaným interiérem s důrazem na detail. Prototypum navrhlo styling exteriéru, design a konstrukci interiéru a zajišťovalo doprovod výroby.

Audiosystém

covmask

Další novinkou je úplně první audiosystém 3D tištěný z písku Ionic Sound Systém. Jde o sestavu designových reproduktorů, dvou satelitů a aktivního subwooferu, určenou pro domácí a kancelářské interiéry. Pískové ozvučnice reproduktorů jsou vyrobeny aditivní technologií z jednoho kusu, jejich vzhled a akustické vlastnosti nenarušují žádné viditelné spoje či šrouby. Prototypum zajistilo kompletní vývoj produktu včetně Brand Identity.

Studio však nezahálelo ani v době nouzového stavu. Ve spolupráci s iniciativou Covid19 CZ a týmem ČVUT vznikla ve studiu ochranná maska Covmask pro lékaře a zdravotníky. Maska vznikla modifikací celoobličejové šnorchlovací masky doplněné o výměnný filtr P3R účinější než filtr FFP3. První stovky kusů masek využívají adaptéry tištěné na 3D tiskárnách, nyní se rychleji vyrábí pomocí vstřikolisu.

www.prototypum.cz