Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Sbírkové předměty > On-line sbírka > Muzea a galerie > Galerie Středočeského kraje

Galerie Středočeského kraje

Popis

 

Galerie Středočeského kraje (GASK) sídlí v jedinečných prostorách bývalé Jezuitské koleje, v těsné blízkosti klenotu gotické architektury, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. GASK je galerie zaměřená na výtvarné umění 20. a 21. století.

 

Jako instituce vznikla v roce 1963 pod názvem Středočeská galerie. V letech 1990–2009 pokračovala v činnosti pod názvem České muzeum výtvarných umění v Praze. Galerií Středočeského kraje se stala v roce 2009. Z původně regionální instituce, která měnila název i sídlo, vznikla jedna z největších galerií v České republice.

 

V prostorách tří traktů ve dvou patrech probíhají výstavy proměnné a nachází se tu i stálá expozice naší sbírky. V přízemí koleje vystavujeme díla mladých umělců, a to jak autorů pracujících s tradičními výtvarnými médii, jako je malba, kresba, socha nebo instalace, tak i experimentální práce, využívající nejnovější technologické a vědecké poznatky v audiovizuální a multimediální oblasti spojující VJ-ing, videomapping a zvukové či světelné interaktivní sochařství. V souvislosti s designovým obchodem tu má své pevné místo i český design, oscilující na pomezí volného umění, situovaný do prostoru nazvaného Whitebox.

 

GASK představuje moderní i současné umění citlivě a inspirativně komponovanými expozicemi. Navazujeme na poslání Jezuitské koleje jako domu vzdělání tím, že sbírkový fond a veškerý program měříme podle autentické pravdivosti svědectví a zprostředkováváme jejich sdělení v podobě co nejbližší dnešnímu člověku. Naše Lektorské centrum k výstavám připravuje programy a workshopy ve stejném duchu. Poskytujeme rovněž široké zázemí badatelům, konferencím a symposiím.

 

 

Adresa Barborská 51 -53, 284 01 Kutná Hora

Telefon +420 725 377 433

E-mailpokladna-KH@gask.cz

Web gask.cz

Kontakt pro kulturní a kreativní průmysly

Petra Bartušková

Telefon.: +420 725 607 396
E-mail: bartuskova@gask.cz

Otevírací doba

Otevírací doba galerie:

 Út - Ne:  10.00 - 18.00

 

Otevírací doba zahrad:

 

Zimní období

Po – Ne: 7.00 – 19.00

 

Letní období

Po – Ne: 7.00 – 21.00

 

Otevírací doba kavárny:

ÚT - Ne:  10.00 - 18.00