Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Příběhy kreativity

Příběhy kreativity


Představujeme vám inspirativní osobnosti kulturních a kreativních průmyslů Středočeského kraje. Osobnosti, které díky své kreativitě a dovednostem vytváří hodnoty nejen ekonomické, ale i společenské. Kreativita posiluje naši identitu, zvyšuje konkurenceschopnost výrobků a služeb a zvyšuje kvalitu našeho života. Jsme hrdí na středočeské tvůrce, kteří nám dělají dobré jméno doma i v zahraničí.

Štítky:
Kouzelný svět mozaiky

Mozaika, to nejsou jenom čtverečky v koupelně. Mozaika je prastaré a přece dosud velmi živé umění. Je to podivuhodný a v mnohém opravdu kouzelný svět.

Více

Publikováno 1. 10. 2020 14:22

Příjemné cvaknutí

Jeden hnětl, druhý hnětl. Po nocích, o víkendech, v každou volnou chvíli. Manželé Richtrovi po čase zjistili, že práce s porcelánem je to, co je naplňuje a baví. Nechtěli nic vyrábět, ale potom si začali rekonstruovat byt a paní našla na zdi bakelitovou zásuvku.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 20:50

Máma

První domeček pro ni vyrobila máma. Byl z krabice od bot, peřinky a polštářky maminka ušila z kapesníku a na stěny nalepila květinovou tapetu. Malá Michaela byla moc šťastná. Když se Michaele Karpíškové narodila dcera Mija, vymyslela pro ni originální vánoční dárek – dřevěný domeček pro Miju.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 16:35

Dělat věci pořádně, to chce koule

ARA Továrna na nábytek a. s. je úspěšný výrobce nábytku a exteriérových konstrukcí z ušlechtilých dřevin. Přesto ředitel společnosti Jiří Bezouška tvrdí, že slovo design nemá moc rád. „Dnes se používá pro všechno a už ani nevím co to znamená.

Více

Publikováno 1. 7. 2020 16:07

Masaryčka

První československý prezident a symbol naší novodobé historie Tomáš Garrigue Masaryk byl nejen významnou politickou osobní, ale i módní ikonou. Notoricky známé jsou jeho jezdecké obleky s charakteristickou čepicí – brigadýrkou.

Více

Publikováno 13. 5. 2020 17:58

Nejlepší prkénko na světě

Dva kluci z Brd začali u renovace jízdních kol a prozatím skončili u designově nejoceňovanějšího kuchyňského prkénka na světě za rok 2019. Mají toho ale ještě hodně před sebou…

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:08

Vyprototypovat k dokonalosti

Než jde nějaký produkt do sériové výroby, musí být dokonalý a dokonalostí se zabývá studio Prototypum. V dokonalý celek spojuje už od roku 2015 průmyslový design, nejmodernější technologie s funkčností.

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:07

Skleněné české nebe

Rückl znamená české sklo. Jsou to vybroušené příběhy do prvotřídního křišťálu. Současný Rückl úspěšně navázal na dlouhou tradici rodinné sklárny a pokračuje ve výrobě skla té nejvyšší kvality.

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:06

Srna na flašce

Sklo Recyklace Nápad Alchymie: jednoduše SRNA.

Více

Publikováno 28. 4. 2020 12:05