Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Parametrické vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Úvod

 

Strategie Středočeského kraje pro oblast kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví na léta 2024–2030

 

Kultura nás spojuje, inspiruje, obohacuje naše životy a hraje klíčovou roli při formování místní identity. Kulturní nabídka ovlivňuje kvalitu života v našem okolí, podporuje kreativní myšlení, které je zdrojem pro inovace, jenž přispívají k ekonomickému a sociálnímu rozvoji míst i celého regionu.

Středočeský kraj si je plně vědom potenciálu kultury, kulturního dědictví i kulturních a kreativních odvětví jako nástroje pro strategický rozvoj regionu. S cílem efektivně využít tento nástroj je potřeba provést mapování kulturního potenciálu kraje a zohlednit potřeby místních aktérů kulturního života. Proto je Strategie zpracovávána ve spolupráci s kulturními a komunitními aktéry i subjekty kulturních a kreativních odvětví a obcemi ve Středočeském kraji.

 

Více informací

 

 

On-line sbírka

Vyhledávání v online sbírce

Vyhledávání

O projektu

Tato stránka je věnována kulturním a kreativním odvětvím ve Středočeském kraji. Najdete zde inspirační příběhy úspěšných středočeských tvůrců, kurátorsky vybrané sbírkové předměty pro tvůrčí inspiraci, kompletní přehled muzeí a galerií Středočeského kraje a přehled nástrojů a dotací, kterými Středočeský kraj kulturní a kreativní odvětví podporuje. Budeme zde také publikovat informace o právě vznikající Strategii podpory kulturních a kreativních odvětví Středočeského kraje.

 

Více informací

 

Kreativní střední Čechy Vám pomohou najít inspiraci pro Vaši tvorbu.Receptury, ornamenty, technologie, příběhy… stačí si vybrat!